Trénink od štěňat po dospělé - ukázky

 

V albech této stránky naleznete:

 

Ukázku tréninku nejrůznějších štěňat. Od základního motivačního tréninku (určeného pro všechna štěňata) až po rozšířený trénink štěňat, cvičících v Liščí Přípravce.

 

Ukázku tréninku několika velmi specifických psů v průběhu času, od štěněčího věku až po dospělost

 

V praxi nelze sledovat postupný trénink několika psů od štěněčího věku až po dospělost, živě a v plném rozsahu. V albech této stránky Vám umožníme náhled do postupujícího tréninku prostřednictvím fotodokumentace, a to u štěňat se jmény Sniper Lištička (CCOC), Unikke Lištička (CCOC), Winning Lištička (CCOC), Yasso Lištička (CCOC). Tato štěňata byla vybraná pro pozdější soustavnou a náročnou práci a kavkazí vrcholový sport. Jsou velice rozdílná a všechna obtížněji cvičitelná, čímž patří jejich výcvik do rukou jen velmi zkušeného psovoda. (S naprostou většinou našich štěňat se cvičí daleko snadněji.) Zde jde o ukázku toho, jak lze pracovat od samých začátků i se značně svéráznými štěňaty, a to výhradně prostřednictvím příjemných motivačních metod, za přítomnosti hbitých úvah psovoda a jeho naprosté sebekontroly, a bez využití větší fyzické síly (jedním z naprostých základů zde je, aby pes věděl a akceptoval, že po upnutí na vodítko, které psovod drží, nesmí táhnout).

 

Sniper Lištička (CCOC), 5,5 měsíce - trénink obedience, foto Petra Lhotáková

 

Pozor! Pro každé štěně volíme jiné, přísně individuální výcvikové působení, vypracováváme konkrétní tréninkový plán. Co však zůstává zásadním ve výcvikovém působení na jakékoli štěně - budování důvěrného vztahu, posilování koncentrace na psovoda, motivační cvičení a láskyplná důslednost!

 

Chcete-li docílit pěkného výsledku, musí být trénink radostný, přinášet psu potěšení (a také psovodovi). Toho lze docílit i u štěňat s přirozeně nižším zájmem o komunikaci s člověkem, zahájí-li včasný a výrazně motivační trénink již sám chovatel a psovod v něm dále dokáže pokračovat. Zdaleka nejde jen o nezbytné mazlení a hraní si se štěňaty (to jsou velmi důležité aktivity, ale i tyto zdánlivě jednoduché činnosti mohou být prováděny zcela chybně, s kontraproduktivním dopadem na konkrétní štěně). Motivační trénink je velice přínosný pro všechna štěňata, i taková, s nimiž se dál výrazněji pracovat nebude. Je skvělým základem pro každého psa a velkou pomocí pro budoucí majitele, a to i v případě, že chtějí svého psa pouze co nejsnadněji "vychovat".

 

Jmenovaní sportovci v osobním volnu (fotografie)

 

Ukázky tréninku štěňat na videu

 

Sniper Lištička (CCOC) - video 172, 174, 180, 187, 189, 195, 210, 234 

Unikke Lištička (CCOC) - video 191, 193, 196, 211

Winning Lištička (CCOC) - video 218

Yasso Lištička (CCOC) - video 221, 222, 224, 228

Argun Lištička (CCOC) - video 233

 

Ukázky tréninku různých štěňat na fotografiích

 

Trénink nejmenších štěňat, ve věku 3 týdny až 3 měsíce

Trénink štěňat ve věku 4-6 měsíců

Trénink štěňat ve věku 7-12 měsíců (pouze obtížně cvičitelných)

Trénink mladých psů ve věku 1-3 roky (pouze obtížně cvičitelných)

 

 

Čtěte také:

 

Cíl a styl chovu

Jaké jsou Lištičky

Výběr štěněte

Cvičíme obedienci s kavkazským psem. 7 zásad pro úspěch.

7 zásad, když chci obranáře

Socializační trénink

Proč cvičit obranu

Cvičíme obrany s kavkazským psem. Proč nespěchat.

Proč cvičit Agility

Poradenské a tréninkové služby

 Vyhledávání

p1019645.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu