Výběr štěněte

 

V soužití mnoha let s Vaším psem není podstatné zbarvení a podobné další, ryze líbivostní znaky. Bezmezně důležitými jsou však temperament a charakter, povahové založení jedince. Zájemce o štěně, a to ani kynologický odborník, není schopen dokonale vybrat přesně to ideální kavkazské štěně pro svůj účel (pomineme-li náhodu), není-li mu přítomen při všech jeho hrách, není-li stálým divákem toho, jak štěně řeší nejzapeklitější situace, zda vždy stejně nebo rozdílně, jak se mění jeho chování v souvislosti s vyspíváním, jak na něho v různých chvílích působí matka, určitá situace, jak ono reaguje zpětnou vazbou. Toto může vnímat a vyhodnocovat pouze pečlivý a znalý chovatel u vlastních štěňat. Na základě těchto zjištění by měl také směrovat a stále dolaďovat svůj výchovný přístup, individuálně ke každému štěněti. Proto je důvěra v chovatele a v jeho doporučení věcí zásadní.

 

Budoucí rozumný majitel štěněte jistě chápe, proč tedy nedovolujeme zcela volný výběr štěněte. Předem potřebujeme znát Vaše požadavky, vědět, co od budoucího psa očekáváte, jaké podmínky a jaký rozsah péče mu můžete a chcete nabídnout, plánujete-li s ním cvičit, pracovat, jakému druhu práce či jakému sportu konkrétně se s ním chcete věnovat. Právě k těmto zjištěním slouží Formulář pro zájemce o štěně.

 

Na základě Vašich sdělení Vám následně doporučíme štěně. Nebo štěňata, z nichž již dále můžete sami vybírat. Je-li takových štěňat více, popíšeme Vám ještě přesnou rozdílnost mezi nimi, ta totiž vždy existuje. Budete-li se i později držet našich rad, zároveň o psu přemýšlet a snažit se porozumět jeho chování, s obrovskou pravděpodobností budete s Vaším psem spokojeni. Kdykoli můžete cokoli s námi konzultovat. A pamatujte, že kavkazí pamět je sloní :-), a to samozřejmě i v případě Vašich chyb.

 

Úspěšnost našich doporučení ohledně výběru štěněte je veliká. Proč náš výběr tak dobře funguje?

 

Vychází ze zkušeností, získaných během více než čtyř desetiletí na základě pozorování mnoha štěňat, nesčetného testování jejich povahových vloh a schopností, k čemuž využíváme hojně naše vlastní "hlavolamy". A z padesátiletých zkušeností výcvikových. Díky tomuto jsme schopni Vám nabídnout povahově nejvhodnější štěně přesně pro Vás, sdělíte-li nám co nejpřesněji své představy. Máte-li hodně detailní požadavky, čekat na to správné štěně můžete i delší období. Vyplatí se to. Něco však přece jen ovlivnit nedokážeme. Jsou to zásahy samotné přírody v pozdějším období, které však překvapí velmi výjimečně. Především však neovlivníme Vaše vlastní působení na psa, spolu s vlivy Vašeho okolí. Proto platí - ptejte se v případě jakýchkoli nejistot. Poradenství pro Vás, jako majitele Liščího psa, je bezplatné.

 

 

Čtete také:

 

Poradenské a tréninkové služby

 Vyhledávání

p1016994.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu